0
  • No products in the cart.
 

10تا از زیباترین دانشگاه های جهان کدامند؟

دانشگاه آکسفورد

10تا از زیباترین دانشگاه های جهان کدامند؟

در این مقاله ۱۰ زیباترین دانشگاه جهان را به شما معرفی می کنیم که در کنار تحصیل بتوانید از زیبایی های منحصر به فرد و معماری های عجیب و بسیار زیبای این دانشگاه ها نیز بهره ببرید.

۱. دانشگاه آکسفورد (University of Oxford)

دانشگاه آکسفورد

اکسفورد که در سال ۲۰۱۶ به عنوان زیباترین دانشگاه انگلستان انتخاب شد، مکانی مملو از زیبایی است که با برجهای به سبک گوتیک و فضاهای سبز زیبا کامل شده است. به علاوه از آنجایی که برخی از صحنه های فیلم هری پاتر در این پردیس گرفته شده است، می توانید خود را در آنجا زیباترین دانشگاه جهان مجسم نمایید.

۲. دانشگاه مینه سوتا (University of Minnesota)

دانشگاه مینه سوتا

موزه ی هنر فردریک وایزمن این دانشگاه را میان ۱۰ دانشگاه برتر این لیست قرار داده است. این موزه با طراحی زاویه دار و روکش فلزی ضدزنگش کامل شده است؛ این موزه ی هنری به سبک نوین توسط معماری به نام فرانگ گری طراحی شده است و با گذشته ۲۰ ساز از زمان ساخت آن، هنوز نیز شبیه ساختمانی در آینده به نظر می رسد. در زیر ظاهر غیرمعمول آن یک مرکز آموزش، اکتشاف، تفکر منتقدانه و تحولات قرار دارد  که دانشگاه و جامعه را به هم پیوند می دهد.

۳. دانشگاه صنعتی نایانگ (Nanyang Technological University)

دانشگاه صنعتی نایانگ

دانشگاه صنعتی نایانگ که یکی از دانشگاه های جوان برتر در جهان نیز می باشد، چیزی فراتر از یک دانشگاه صرفا خوش عکس را در خود جای داده است. شهرت دانشگاه به خاطر مرکز فناوری، مهندسی و تحقیقش، به خوبی در معماری آن انعکاس یافته است. ترکیبی از طراحی های مدرن و فضاهای تفریحی همراه با نور های طبیعی بسیار، دانشگاه را به یکی از زیباترین دانشگاه های این لیست تبدیل کرده است.

 

۴. دانشگاه تارودانت (Taroudant University)

دانشگاه تارودانت

یکی دیگر از دانشگاه های تازه ساخت، دانشگاه تارودانت می باشد که طراحی مدرن و سنتی را با هماهنگی عالی ترکیب کرده است. این زیباترین دانشگاه جهان در بیابان جنوبی قرار دارد و طراحی بسیار سنجیده و دقیق آن با نواحی سایه دار، امکان مباره با گرمای شدید مراکش را فراهم می کند. علاوه بر جذابیتی دیوارهای روستایی نارنجی رنگ و خطوط رفت و برگشتی اش، موقعیت خود دانشگاه نیز قابل توجه است. این دانشگاه که در پای کوه های تنومند اطلس واقعا است، قطعا دانشگاهی دارای منظره و چشم انداز است.

۵. دانشگاه سالامانکا (University of Salamanca)

دانشگاه سالامانکا

دانشگاه سالامانکا در شهر سالمانکای میراث جهانی یونسکو واقع است و قدیمی ترین دانشگاه در اسپانیا می باشد که سابقه ی آن به قرن 13 ام بر می گردد. معماری خیره کننده ی سبک باروک این دانشگاه چشم نواز است. اما این زیباترین دانشگاه جهان فقط ظاهری زیبا ندارد. این دانشگاه ها با تاریخچه ی طولانی و برجسته برخی از مشهورترین فارغ التحصیلان جهان از جمله Miguel de Cervantes نویسنده ی کتاب دون کیشوت را آموزش داده است.

۶. دانشگاه کیپ تاون (University of Cape Town)

دانشگاه کیپ تاون

مکان چشمگیر دانشگاه کیپ تون با پس زمینه ی کوه تیبل (Table Mountain) و چشم اندازی به شبه جزیره ی  کیپ تاون، نفس شما را بند می آورد. این دانشگاه جزو دانشگاه های رتبه بالا در آفریقای جنوبی است بنابراین تحصیل در اینجا به شما این اطمینان را می دهد از هر دو مزیت زیبایی و کیفیت تحصیلی برخوردار خواهید بود.

۷. دانشگاه دانمارک جنوبی (University College South Denmark)

دانشگاه دانمارک جنوبی

پیشرفته ترین دانشکده ی ارتباطات و طراحی در دانشگاه دانمارک جنوبی پردیس اودنیزه که توسط جادوگر معماری هنینگ لارسن طراحی شده است، قطعا سزاوار قرار گرفتن در میان این ده دانشگاه می باشد. این دانشگاه که 20% آن را جنگل ها پوشش می دهند، یکی از بهترین نمونه های عالی از سادگی اسکاندیناوی می باشد. شهر دلربای اودینزه دقیقا در سردر ورودی دانشگاه قرار دارد.

۸. دانشگاه پکینگ (Peking University)

دانشگاه پکینگ

معماری چینی بی تردید یکی از مزین ترین معماری های جهان است و در دانشگاه پکینگ نیز می توان از معماری های سنتی زیادی لذت برد. پردیس این دانشگاه در باغ های سابق امپراطوری Qing Dynsaty واقع است و یک بهشت مملو از آرامش است که با باغبان ها، باغ های آرامش بخش، دریاچه ها و ساختمان های سنتی کامل شده است. علاوه بر زیبایی اش، این دانشگاه به خاطر مجموعه ای از فارغ التحصیلان تاثیرگذارش مشهور است و سال به سال به عنوان یکی از برترین دانشگاه چین رتبه بندی می شود.

۹. دانشگاه تاسمانیا (University of Tasmania)

دانشگاه تاسمانیا

اگر علاقمند هستید که در حین تحصیل هوایی تازه استنشاق کنید و از پس زمینه ای از کوه های هموار لذت ببرید، پس دیگر به جز دانشگاه تاسمانیا به جای دیگری نیندیشید. شما می توانید از تمام فعالیت هایی که در فضای باز که از موقعیت جزیره ی زیبای دانشگاه بهره مند می شود، لذت ببرید. بنابراین اگر علاقمند به قایق رانی، گشت و گذار و کوهنوردی هستید، در آن صورت در جای درستی قرار دارید. این دانشگاه مکانی عالی برای تحصیل در یکی از رشته های مرتبط به محیط زیست است.

۱۰. دانشگاه پپرداین (Pepperdine University)

دانشگاه پپرداین

اگر آرزوی منظره ای واقعا عالی را دارید، در این صورت تحصیل در دانشگاه پپرداین در ملبو قطعا باید در لیست مکان های که می توانید در آنجا تحصیل کنید، قرار گیرد. دانشگاه پپرداین با کوه ها احاطه شده است و چشم اندازی به اقیانوس آرام دارد. در صورتی که بخواهید منظره ی دریا داشته باشید، نمی توانید جایی بهتر از اینجا پیدا کنید. اگر حتی یک درصد از این منظره خسته شدید (که احتمالا هیچوقت خسته نخواهید شد) در آن صورت لس آنجلس فقط یک ساعت با ماشین از اینجا فاصله دارد.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website