0
  • No products in the cart.
 

14 اشتباهی که در ایمیل مارکتینگ انجام می شود

ایمیل مارکتینگ

14 اشتباهی که در ایمیل مارکتینگ انجام می شود

یکی از بهترین و محبوب ترین استراتژیهای بازاریابی، بازاریابی ایمیلی است. به طور کلی، بازاریابی ایمیلی نوعی از تبلیغات است و شامل پیشنهاداتی است که به مشتریان خاص در قالب های مختلف طراحی شده و ارسال می شود. ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین انواع بازاریابی مستقیم است که به شما کمک می کند در مدت زمان کوتاهی به تعداد زیادی از مخاطبان دسترسی داشته باشید. بازاریابی ایمیل به طور قطع یکی از بهترین و ارزان ترین روش هاست. البته مانند سایر روش های بازاریابی این روش زمانی کارآمد است که درست انجام شود. در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

اگر شما در کسب و کار آنلاین یک مبتدی هستید و اگر می خواهید کسب و کار یا نام تجاری خود را رشد دهید، توجه به بازاریابی ایمیل برای شما بسیار اهمیت دارد. بازاریابی ایمیل موثرترین راه برای رسیدن به مشتریان جدید و همچنین مشتریان موجود در مقایسه با سیستم عامل های رسانه های اجتماعی و پیام کوتاه است.

کسانی که در ابتدای راه بازاریابی ایمیل هستند اغلب مشتاق اند که در همین ابتدای راه به اشتباهات رایج ایمیل مارکتینگ، که برای کسب و کارشان زیان آور می باشد آگاه شوند تا با پرهیز از انجام آنها خیلی زودتر و بهتر به نتایج دلخواهشان برسند، کاری که قطعا معقول و پسندیده است.

اشتباهات رایج در ایمیل مارکتینگ

در اینجا سعی شده تا با گزینش و بررسی برخی از این اشتباهات رایج ایمیل مارکتینگ، یک راهنما برای کسانی که در این زمینه کنجکاو هستند، ارائه شود. امیدوارم با پرهیز از این  اشتباهات رایج ایمیل مارکتینگ بازاریابی موفق تری داشته باشید.

۱- استفاده از وردپرس برای اجرای یک لیست ایمیل یا خبرنامه

وردپرس یک بستر قوی با قابلیت ارسال اعلان های ایمیل است. با این حال، برای ارسال خبرنامه الکترونیکی طراحی نشده است. افزونه های وردپرس زیادی وجود دارد که به شما اجازه می دهند بدون بکارگیری یک سرویس بازاریابی ایمیل، خبرنامه بفرستید. استفاده از چنین افزونه هایی برای ساختن لیست ایمیل یک ایده وحشتناک است. زیرا، ارائه دهنده میزبانی وردپرس شما، این را به عنوان سوء استفاده از شرایط و سرویس خود در نظر می گیرد. از طرف دیگر این سرورهای ارسال ایمیل اغلب به صورت درستی پیکربندی نشده اند، محدودیت های سختی دارند و نمی توانند تمام ایمیل های شما را به یک باره ارسال کنند.

تقریبا تمام کاربرانی که با یک افزونه وردپرس یا یک اسکریپت ایمیل شروع به کار ارسال ایمیل تبلیغاتی می کنند، در پایان و پس از اینکه نتایج دلخواهشان را بدست نمی آورند، به سمت ثبت نام در یک سرویس بازاریابی ایمیل مناسب می روند.

اگر قبلا در یک سرویس ایمیل مارکتینگ ثبت نام نکرده اید، زمان آن است که در یک ارائه دهنده خدمات ایمیل معتبر ثبت نام کنید. این کار به شما این اطمینان را خواهد داد که هیچ آدرس ایمیلی را گم نخواهید کرد و ایمیل هایتان همیشه در صندوق پستی کاربرانتان قرار خواهند گرفت.

۲- اشتباه گرفتن ابزار اشتراک وبلاگ با لیست ایمیل

یکی از اشتباهات رایج ایمیل مارکتینگ و تصورات غلط رایج در میان کاربران وردپرس، این است که ابزارهای اشتراک وبلاگ را با یک لیست ایمیل اشتباه می گیرند.

افزونه هایی مانند JetPack یا سرویس هایی مانند Feedburner این امکان را فراهم کرده اند که کاربرانتان پست های وبلاگ شما را از طریق ایمیل دریافت کنند. با این حال، این افزونه ها واقعا یک لیست ایمیل نیستند، زیرا:

  • شما نمی توانید با استفاده از این ابزار، خبرنامه های ایمیل خصوصی به کاربران خود ارسال کنید.
  • شما لیست مخاطبین خودتان را ندارید.
  • هیچ مدیریت تماس، تجزیه و تحلیل پیشرفته، و یا هر امکانات دیگری وجود ندارد.
  • شما نمی توانید به طور موثر از چنین ابزارهایی برای گرفتن ایمیل های بیشتری استفاده کنید.

۳- عدم شروع به ساختن لیست ایمیل، در ابتدای کار

یکی دیگر از اشتباهات رایج ایمیل مارکتینگ این است که صاحبان کسب و کارهای اینترنتی از همان آغاز کارشان شروع به ساختن لیست ایمیل نمی کنند. بسیاری از صاحبان تجارت های کوچک و وبلاگ نویسان متوجه نیستند که بازاریابی ایمیل از چه اهمیتی برخوردار است. آنها به اضافه کردن محتوای جدید برای جذب مخاطبان در رسانه های اجتماعی ادامه می دهند، در حالی که موثر ترین ابزار بازاریابی در دسترسشان را نادیده می گیرند.

تقریبا ۷۵٪ کسانی که با موتورهای جستجوی وب از سایت شما بازدید می کنند دیگر به وب سایت شما باز نمی گردند. ساختن یک لیست ایمیل به شما این امکان را می دهد که به کاربران خود دسترسی داشته باشید، آنها را بازگردانید و فروش خود را افزایش دهید.

۴- عدم استفاده از یک نرم افزار نرخ تبدیل مناسب (نرم افزار مشتری راغب)

بسیاری از کاربران از اینکه رشد فهرست ایمیل آنها به اندازه کافی سریع نیست و یا کاربران اصلا ثبت نام نمی کنند، شکایت دارند. برخی از کاربران به طور کامل از روی حدس و گمان بر روی سایت خود کار می کنند، که کاری غلط است.

شما باید از یک نرم افزار نرخ تبدیل (نرم افزار مشتری راغب) مناسب مانند OptinMonster برای رشد سریع لیست ایمیل خود استفاده کنید. OptinMonster به شما کمک می کند تا بازدید کنندگانی که وب سایت شما را ترک کرده اند را به مشترکان ایمیل خود تبدیل کنید.

۵- استفاده کردن از یک فرم ثبت نام واحد برای همه کاربران

بسیاری از وبلاگ نویسان و صاحبان تجارت های کوچک در ابتدای شروع به بازاریابی ایمیلی، یک فرم ثبت نام در وب سایت خود قرار داده و سپس آن را فراموش کرده و رها می کنند. در واقع این هم یکی دیگر از اشتباهات رایج ایمیل مارکتینگ است چرا که بسیاری از کاربران دقت نظر کمی دارند، ممکن است حتی به فرم ثبت نام شما توجه نکنند، مگر اینکه شما فرد مشهوری باشید. پس صرف درست کردن یک فرم  Optin (انتخاب) در سایت، برای جذب بازدیدکنندگان کافی نیست.

شما باید با ایجاد چندین فرم Optin (انتخاب) در مکان های استراتژیک، نرخ تبدیل(مشتری راغب) را در سایتتان بهبود ببخشید. با استفاده از OptinMonster، می توانید از پوسته های هوشمند، پنجره های هوشمند، اسلایدها در فرم ها, after post optins و بسیاری از روش های دیگر برای ایجاد فرم های ثبت نام ایمیل که بیشتر مورد توجه باشند استفاده کنید.

۶- استفاده بیش از حد از فرم Optin (انتخاب) و خراب کردن تجربه کاربر

اگرچه با استفاده از چندین فرم Optin (انتخاب)، میزان ثبت نام ایمیل خود را بالا می برید، اما استفاده بیش از حد فرم Optin (انتخاب) می تواند اثر منفی نیز داشته باشد. شما باید یک تعادل بین تعداد معقول از فرم Optin (انتخاب)ها و تجربه کاربر پیدا کنید.

به عنوان مثال، استفاده از فرم های پنجره ای، کشویی، دروازه خوش آمدید، به صورت همزمان در یک صفحه می تواند کاربران را آزار دهد. تجربه بد کاربر نه تنها از بازدید از وبسایت شما جلوگیری می کند، بلکه می تواند تاثیر منفی روی فروش و سئو سایتتان داشته باشد.

بیشتر بدانید:  چگونه کلید Google Map API را در ۱ دقیقه دریافت کنیم؟

ترکیبی از یک فرم استاتیک (نوار کناری یا خطی) و یک شکل پویا (کشویی، دروازه خوش آمد گویی یا پنجره) می تواند نسبتا مناسب باشد.

۷- عدم استفاده از آزمایش و تحقیق برای بهبود نرخ تبدیل (مشتری راغب)

اغلب کاربران یک فرم ثبت نام را فعال می کنند و سپس آن را رها می کنند. بدون استراتژی و تست مناسب، رشد شما راکد خواهد بود.

شما باید به طور مرتب بررسی کنید که کدام فرم Optin (انتخاب)ها در وب سایتتان کار می کنند و آزمایش های A / B را انجام دهید تا ببینید که چگونه می توانید عملکرد آنها را بهبود ببخشید.

اطمینان حاصل کنید که لینک ها به طور کامل کار می کنند، هیچ خطای گرامری در پیام وجود ندارد و همچنین اطمینان حاصل کنید که تصاویر به درستی بارگذاری شده اند.

۸- عدم استفاده از RSS برای اشتراک ایمیل

یکی از اشتباهات رایج ایمیل مارکتینگ عدم استفاده از RSS برای اشتراک ایمیل است. جمع آوری آدرس های ایمیل به تنهایی فایده ای برای رونق کسب و کار شما ندارد، مگر اینکه از آن برای ارتباط با کاربران خود استفاده کنید. شما باید به کاربران خود ایمیل ارسال کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید.

اتصال RSS وبلاگتان به لیست ایمیل هایتان به شما این امکان را می دهد تا هر زمان که یک پست جدید در وبلاگ تان قرار دادید، همان پست از طریق ایمیل برای کاربرانتان ارسال شود.

این کار به کاربران کمک می کند که محتوای جدید را بررسی کنند و در مورد کسب و کار و خدمات شما اطلاعات کسب کنند. همچنین در شناساندن برندتان به کاربرانتان به شما کمک می کند.

۹- خرید لیست ایمیل

خرید یک لیست ایمیل بدون شک بدترین کاری است که می توانید انجام دهید تا کل بازاریابی ایمیلتان را از بین ببرید. چرا که این لیست ایمیل واقعی نیست و حتی اگر برخی از آدرس ها واقعی باشند، این افراد شما را نمی شناسند و برای دریافت ایمیل از شما ثبت نام نکرده اند.

این از جمله اشتباهات رایج ایمیل مارکتینگ است که صاحبان کسب و کارها با ارسال ایمیل های ناخواسته به افرادی که هرگز به سایتشان وارد نشده اند، نام تجاریشان را در خطر مشمول شدن در فیلتر های هرزنامه قرار می دهند. ممکن است توسط ارائه دهنده خدمات ایمیل خود مجازات شوید یا از ادامه کارتان جلوگیری شود. مهمتر از همه، شما هزینه خیلی زیادی برای یک نتیجه کم می پردازید.

ایمیل مارکتینگ

۱۰-نادیده گرفتن Google Analytics در بالا بردن نرخ ثبت نام

متاسفانه عدم استفاده از خدمات گوگل آنالیتیکس یکی دیگر از بزرگترین اشتباهات رایج ایمیل مارکتینگ است که افراد مرتکب می شوند. Google Analytics گنجینه ای از اطلاعات مفید است که به شما کمک می کند تصمیمات آگاهانه بگیرید. بسیاری از صاحبان سایت از نحوه استفاده از این اطلاعات برای ساخت لیست ایمیل خود آگاه نیستند.

اگر هنوز آن را نصب نکرده اید، می توانید راهنمای ما درباره نصب Google Analytics در WordPress را مطالعه کنید.

۱۱-ارسال تعداد بسیار زیاد ایمیل

قبلا ذکر شد که ارسال نکردن ایمیل به اندازه کافی می تواند یک اشتباه بزرگ باشد. اما ارسال بیش از حد ایمیل نیز می تواند به همان اندازه مخرب باشد. کاربران شما باید بدانند که باید انتظار دریافت چه تعداد ایمیل را داشته باشند.

۱۲- عدم استفاده از تصاویر قابل کلیک

این یکی از اشتباهات رایج ایمیل مارکتینگ که انجام می شود. بسیار مهم است که تصویر اصلی پیام تان را قابل کلیک کنید، مانند زمانی که کسی یک پیام شخصی از شما دریافت می کند، و سپس می تواند از طریق کلیک کردن بر روی تصویر اصلی، وبسایت یا وبلاگ تان را ببینید.

حتما دقت کنید که لینک های خاصی را برای ورود به سایت در متن اضافه کنید، اما بسیار مهم است که تصویر هدر را قابل کلیک کنید.

امروزه تقریبا هر کس از دستگاه تلفن همراه برای چک کردن ایمیل خود استفاده می کند، بنابراین تصویر قابل کلیک، هنگامی که یک فرد ایمیل شما را در دستگاه های تلفن همراه مشاهده می کند بسیار مهم است.

در دستگاه های تلفن همراه، برای یک کاربر کلیک بر روی پیوند متن برای رفتن به وبلاگ تان نسبت به کلیک بر روی تصاویر قابل کلیک، سخت تر است.

۱۳- تمرکز صرف بر روی رشد فروش

با توجه به گفته های کارشناسان بازاریابی ایمیل، شما باید از بازاریابی ایمیل به عنوان وسیله ای برای تبدیل مشتریان جدید به مشتریان وفادار خود به جای استفاده از بازاریابی ایمیل به عنوان یک ابزار فروش استفاده کنید.

اگر می خواهید نتایج بهتری از تلاشهایتان در مورد بازاریابی ایمیل دریافت کنید، باید به جای بمباران مشتریان خود با مقدار زیادی از محتوای تبلیغاتی، آنها را درگیر سایتتان کنید. شما باید اطلاعاتی را به ایمیل خود اضافه کنید که برای مشتریانتان مفید باشد به جای ارائه اطلاعاتی صرفا در مورد محصول یا سرویستان.

در صورتی که چنین خط مشی ای در پیش بگیرید، قادر به تبدیل مشتریان جدید خود به مشتریان وفادار خواهید بود و این مشتریان احتمالا ایمیل های شما را دریافت خواهند کرد.

۱۴- استفاده بیش از حد از متن

به گفته متخصصین بازاریابی ایمیل، به طور متوسط ​​مشتری ها تنها ایمیل خود را برای چند ثانیه باز می کند. بنابراین بسیار مهم است که به جای اضافه کردن متن بیش از حد، جذابیت گرافیک را در ایمیل خود بالا ببرید.

بنابراین با توجه به نکته ذکر شده در  بالا، شما فقط چند ثانیه برای توجه خواننده خود فرصت دارید. اگر شما موفق به متقاعد کردن خواننده خود به اقدام و خرید یک محصول یا بازدید از وب سایت تان در طول این زمان نشوید، نخواهید توانست نرخ تبدیل خود را افزایش دهید.

بنابراین بسیار اهمیت دارد که پیامی کوتاه را به اشتراک بگذارید و همچنین پیام تان شامل تصاویر شگفت انگیز برای جذب کردن خوانندگان تان باشد. یکی از مواردی که نباید فراموش کنید این است که شما فقط چندین ثانیه برای تبدیل کردن خواننده خود به یک مشتری وفادار دارید.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website