0
  • No products in the cart.
 

14 روش برای کاهش استرس یک روز سخت کاری

کاهش استرس کار

14 روش برای کاهش استرس یک روز سخت کاری

اگر شما یک کارمند فروش هستید و یک روز پر استرس داشته اید، لازم است بدانید که استرس بخش جدا نشدنی سمت فروش است و البته مقدار هم مفید است! زمان کوتاهی از استرس به سرعت عملکرد مغز کمک خواهد کرد و باعث افزایش بهبود عملکرد می شود. اگر در زیر فشارها عملکرد خوبی دارید، در معامله های سخت و با ریسک بالا ،استرس هایتان می توانند شما را بیرون بکشند و شرایط را خوبی برایتان رقم بزنند.

در ادامه برای آشنایی با 14 روش برای کاهش استرس یک روز سخت کاری با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

 

راه های کاهش استرس فروش

خشک شدن دهان

آیا می دانستید استرس دهان را خشک می کند؟ هنگامی که نرخ ضربان قلبتان شتاب می گیرد و سنگین نفس می کشید، بدنتان آب از دست می دهد.

با نوشیدن آب بیشتر سطح کورتیزل – یا همان “هورمون استرس” – خود را پایین می آورید. پس دفعه بعد که استرس گرفتید به جای نوشیدن قهوه یک یا دو لیوان آب بنوشید.

کاهش استرس کار

مدیتیشن

کلینیک «مایو» در گزارشی اعلام کرده تنها چند دقیقه مدیتیشن در روز می تواند بار اضافی اطلاعاتی که در طی یک روز کاری به ذهنمان وارد می کنیم را به شدت کاهش دهد. از مزایای مدیتیشن  دور ریختن احساسات منفی و مدیریت بهتر استرس است. از دیگر مزایای آن می توان به کاهش هیجان های لحظه ای، مشکلات خواب و رفع فشار خون بالا اشاره کرد.

یک مدیتیشن ساده برای آماتورها:

  • راحت بنشینید یا دراز بکشید. ممکن است یک صندلی خاص یا یک کاناپه خاص را برای این کار در نظر بگیرید.
  • چشمانتان را ببندید …
  • هیچ تلاشی برای کنترل شمارش تنفستان نکنید؛ راحت و طبیعی نفس بکشید.
  • بر روی اینکه بدنتان چگونه در هر تنفس طبیعی با هر دم و بازدم جا به جا می شود تمرکز کنید.
  • ذهنتان را از افکار و احساسات منفی دور کنید و به چیزهای انگیز دهنده و مناظر بکر طبیعی که از آنها لذت برده اید یا می خواهید به آنجا بروید فکر کنید و خود را آنجا تصور کنید.

تصویر سازی کنید

از راه های کم کردن هیجان و استرس تصویر سازی مناظر آرام کننده و صلح آمیز  است. این عمل از استرس می کاهد و باعث شل شدن انقباض های ماهیچه ای می شود.

این عمل حین مدیتیشن موجب کاهش فشار خون و هورمون استرس می گردد و  موجب نشاط فکری می شود.

خندیدن

خندیدن باعث ترشح اندرفین در بدن می شود که خود موجب کاهش استرس است. اگر تلفن یا تماسی شما را عصبی کرد آن را به سمت خندیدن و ساده گرفتن سوق دهید. حتما در برنامه هایتان بیرون رفتن و وقت گذاشتن با کسانی که شوخ هستند و با آنها می خندید را قرار دهید.

موسیقی گوش کنید

موسیقی هم فشار خون و استرس را کاهش می دهد. موسیقی اعصاب استرس های بیومدیکالی را هدف می گیرد و آنها را کاهش می دهد. به کنترل هیجان هم کمک می کند.

لیستی از موسیقی های مورد علاقتان را همیشه همراه داشته باشید تا خود و یا با دوستانتان به آنها گوش دهید. این زمان می تواند حد فاصل مسیر شما از محل کارتان تا خانه باشد تا وقت اصلی شما را نگیرد.

چای غلیظ

نوشیدن چای پر رنگ سطح کورتیزول را پایین می آورد. البته بهتر است لحظه ای که استرس دارید این کار را نکنید. اگر به کافئین وابسته اید به جای قهوه یا نوشیدنی های انرژی زا لااقل از چای استفاده کنید. این کار ضررهایی دارد اما حداقل نسبت به دیگر چیزها از مزیت ریلکس کردن آن بهره مند می شوید.

کاهش استرس کار

نفس عمیق بکشید

در راه رفت یا برگشتتان به خانه چند نفس بلند و پایدار و عمیق بکشید.

این امر آغاز پروسه ریلکس کردن است که موجب فراهم شدن شرایط ذهنی و کاهش فشار خون و هیجان است.

رایحه درمانی را امتحان کنید

اثبات شده است رایحه هایی مانند اسطوخودوس موجب آرامش می شوند. نوبت بعد که عصبی بودید یا استرس داشتید عود مورد علاقتان را روشن کنید یا از عطر اسطوخودوس در فضا استفاده کنید.

بهتر است حتی تمرینات مدیتیشن خود را در این فضا قرار دهید.

از قانون “پج پت” استفاده کنید تا استرس تان کاهش یابد

کلینیک «مایو» روش پج پت را برای کاهش استرس اعلام کرده است.

  • پرهیز: استرس های زیادی قابل اجتناب هستند. اگر صبح یک دمو بزرگ دارید در خانه خوب تمرین کنید. با آماده تر بودن کم تر احساس استرس می کنید.
  • جایگزینی: تصمیم بگیرید آیا می توانید شرایط پر استرس تان را تغییر دهید. آیا می توانستید زمانتان را طور دیگری تنظیم کنید تا تمام تماس ها و کارهایتان را برای دقیقه آخر نگذارید!؟ درباره آنچه می توانید تغییر دهید بیش فعال باشید و مدیری داشته باشید تا او را در زمانی که کار از دستتان خارج می شود مطلع کنید.
  • پذیرش: اگر اگر فقط یک ربع زمان دارید و کارتان دو ساعت طول می کشد و کلی کار و معامله دیگر هم دارید احتمالا زمان آن است که بپذیرید و دیگر استرس نگیرید  و شروع به این پذیرش کنید که شما کاری از دستتان در رفته است. هنگامی که این واقعیت را پذیرفتید افکار منفی را کنار بگزارید و یک استراتژی بچینید تا مطمین شوید این مشکل دیگر رخ نمی دهد.
  • تطبیق: اگر فکر می کنید ممکن نیست ورودی کافی در این ماه داشته باشید، استراتژی جدیدی اتخاذ کنید یا با مدیرتان در مورد اصلاح آمار و ارقام ورودی مشورت کنید.

مصرف شکر و کافئین را قطع کنید

کافئین و شکر سیستم عصبی را تحریک می کند، ضربان قلب را افزایش می دهد و فشار خون را بالا می برد که تماما موجب پیدایش احساس استرس می شوند. حداقل هنگامی که در محل کارتان استرس دارید شکر و کافئین را از رژیم خود حذف کنید و به جای آن چای سبز و یا از دمنوش های اصیل ایرانی استفاده کنید.

یک سرگرمی برای خود درست کنید

هر چه در زندگی سرتان شلوغ تر باشد، بیشتر از دیگران به یک سرگرمی نیازمند هستید. سرگرمی ها یک استرس مفید برای بدن ما خلق می کنند که هیجان زندگی به انسان می دهد. سرگرمی ها و بازی ها به ما فضایی می دهند تا خارج از محیط کار هم فکر کنیم. این امر را اکیداً به افرادی که در مشاغل پر استرس کار می کنند توصیه می کنم.

با برنامه ریلکسیشن کنید

این رهیافت نیاز به این دارد که بر روی عضلات مختلفی از بدن خود کار کنید. ابتدا با ریلکس کردن و کشش ماهیچه های صورت خود شروع کنید.

همین کار را با گردن، شانه ها، بازو و دستان، تا انگشت های پایتان انجام دهید. نتیجه آن می توانید تسهیل کشش ماهیچه ها و یک حس خوشایند در وجود انسان باشد. بهترین زمان این کار می تواند قبل از خواب باشد.

با کسی صحبت کنید

یک دوست یا یک مشاور، فرقی ندارد گاهی نیاز است با یکی صحبت کنیم.

اگر استرستان رو به افزایش است آن را با کسی سهیم شوید. آیا به ارتقا شغلی چشم دوختید که به شما استرس می دهد؟ یک دوست یا مشاور داشته باشید تا با او صحبت کنید و مشورت بگیرید.

به دنبال راه هایی برای پیشرفت باشید

اگر با قسمتی از روند فروش از جمله ارائه ها و یا پرزنت  ها مشکل دارید، استرس را کنار بزارید و شجاعانه تصمیم بگیرید بهتر شوید. با یک مشاور یا مربی صحبت کنید، کلاس بروید، با یک مدیر کار کنید یا حتی یک کتاب خوب بخوانید تا مهارت هایتان را افزایش دهید. این مسیر ادامه دهید و بدانید هر روز استرس شما را کمتر می شود.

 

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website