0
  • No products in the cart.
 

CRM مایکروسافت انتخاب درستی است یا خیر؟

در مورد CRM مایکروسافت

CRM مایکروسافت انتخاب درستی است یا خیر؟

برای جواب این پرسش نخستین کاری که باید کرد، تصحیح خود پرسش است، پرسشی که اگر درست پرسیده شود به طور خودکار نصفی از راه جواب را رفته اید.در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

این سوال مثل این میماند که ما بپرسیم آیا هواپیما وسیله مناسبی برای سفر است؟ اگر شما می خواهید از خانه به محل کار بروید قطعا جواب این سوال منفی است.

اگر شما به دنبال یک نرم افزار CRM برای یک کسب و کار بزرگ(‌منظور من بیش از ۱۰۰ نفر) با فرایندهای پیچیده در بخش فروش و خدمات بعد از فروش هستید و بودجه قابل توجهی برای راه اندازی CRM در نظر گرفته اید و یک تیم آموزش CRM در سازمان خود مستقر کرده اید

قطعا پاسخ این است که سی آر ام Microsoft Dynamics CRM یک انتخاب درست برای کسب و کار شماست.

اما اگر یک کسب و کار متوسط با یک بودجه محدود می باشد پاسخ این سوال کامل مشخص است CRM مایکروسافت اصلا انتخاب درستی برای مدیریت ارتباط با مشتری شما نمی باشد، حتی اگر یک شرکت به صورت رایگان هم آن را در اختیار شما قرار دهد، باز هم انتخاب درستی برای شما نمی باشد.

آیا اگر یک نفر یک هواپیما به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهد با آن تا محل کار می توانید بروید؟

چرا CRM مایکروسافت برای کسب وکارهای کوچک و متوسط اصلا مناسب نیست؟

قبل از پاسخ به این سوال باید بگویم که انتخاب یک نرم افزار درست برای راه اندازی CRM در بخش فروش و پشتیبانی و مدیریت شرکت تان بسیار مهم است و اگر شما یک انتخاب نادرست داشته باشید حداقل چیزی که از دست میدهید هزینه ای است که برای خرید CRM کرده اید، چرا که علاوه بر آن و مهم تر از آن شما زمان زیادی رو از دست داده اید٬ زمانی که می توانستید فروش تان را رشد دهید٬ خدمات بهترین به مشتریان تان داشته باشید و رضایت آن ها را جلب کنید.

پس حتما دقیق تر و هوشمندانه تر بررسی کنید.

من در مقاله راهنمای خرید نرم افزار CRM کامل به این موضوع پرداخته ام

اما چرا microsoft dynamics crm قطعا یک انتخاب درست برای کسب وکارهای کوچک و متوسط نمی باشد؟

نرم افزار CRM مایکروسافت پیچیده است: بیش از ۷۰ درصد خریداران نرم افزارهای CRM در کسب و کارهای کوچک و متوسط می گویند دلیل اصلی انتخاب شان سادگی و سهولت استفاده بوده است. مایکروسافت اصلا ساده نیست و شما برای استفاده نیاز به آموزش های جدی دارید.

نرم افزار microsoft CRM کند است: به خاطر حجم عظیم امکاناتی که در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهد این نرم افزار با میزان قابل توجهی کند می باشد.

آموزش نرم افزار CRM مایکروسافت زمانبر است: کارمندان شما برای استفاده از این نرم افزار به آموزشهای دراز مدت نیاز دارند در حالی که خیلی از نرم افزارهای ابری با یک آموزش نیم ساعته قابل استفاده می باشد.

CRM مایکروسافت خیلی خیلی بیشتر از حد نیاز شما امکانات دارد: امکانات زیادی که شما قرار نیز استفاده کنید اصلا حسن نیست و ممکن است به آن منجر شود که شما دیگر از این ابزار استفاده نکنید. مانند آبمیوه گیر همکاره ای که در خانه هایمان هست و اصلا استفاده نمی کنیم.

نرم افزار مایکروسافت برای پیاده سازی نیاز به تجهیزات سخت افزاری گران دارد: برای نصب نرم افزار CRM مایکروسافت شما نیاز به خرید تجهیزات گران قیمت دارید.

همین موارد باعث شده است که سهم بازار مایکروسافت از ۶.۳ درصد در ۲۰۱۲ به درصد در سال ۲۰۱۷ کاهش پیدا کند.

با همه این تواصیف اگر شما یک شرکت بزرگ هستید و نیز به سیستم سازی های مختلف در بخش های مختلف سازمان تان داریم و از طرف دیگر نیاز به مدیریت فرایندها و گردش کارهای مختلف دارید به احتمال زیاد سیستم مایکروسافت CRM می تواند یک انتخاب بهینه برای سازمان شما باشد.

البته که شما برای راه اندازی آن نیاز به موارد زیر دارید:

  • فارسی سازی CRM مایکروسافت
  • سفارشی و اختصاصی سازی طبق نیاز سازمان تان
  • افزودن تاریخ شمسی به آن
  • یکپارچه سازی آن با نرم افزارهای دیگر سازمان تان
  • توسعه ماژول های اختصاصی بر اساس نیاز سازمان تان
  • خرید لایسنس این نرم افزار CRM که مبلغ ارزانی نیست
No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website