0
 • No products in the cart.
 

آشنایی با چند مهارت فنی که کسب و کار شما را نجات می‌دهد

هلدینگ توسعه دهندگان | آموزش مجازی | اخذ ایزو | طراحی سایت > مجله توسعه دهندگان  > موضوعات عمومی  > آشنایی با چند مهارت فنی که کسب و کار شما را نجات می‌دهد
آشنایی با چند مهارت فنی که کسب و کار شما را نجات می‌دهد

آشنایی با چند مهارت فنی که کسب و کار شما را نجات می‌دهد

امروزه داشتن مهارت فنی و مهارت های آنلاین تقریبا در هر کسب و کار و شغلی لازم است.  ممکن است در طول مدت کار خود روزی، همین امسال یا ۳۰ سال بعد مجبور باشید به سایت یا وبلاگ یک شرکت یا سرویس بازاریابی ایمیلی دسترسی داشته باشید. آیا این جمله باعث هراس شما شد؟

مهارت فنی

نگران نباشید آن‌طور که به نظر می­‌رسد سخت و پیچیده نیست. به ویژه اگر یک سری از مهارت‌های پایه را کسب کنید. استو جابز یا ماریسا مایر نمی‌شوید. همین اندازه که در زمینه‌ی طراحی و توسعه‌ی وب‌سایت اطلاعاتی داشته باشید کافی است. و دانش جدید ممکن است موقعیت شغلی فعلی و جایگاه آینده‌ی کسب و کار شما را تحت‌تأثیر قرار دهد.

بنابراین، به جای وقت‌گذرانی در دنیای فیس‌بوک بهترین کار این است که دانش دیجیتال خود را افزایش دهید.

۵ مهارت فنی اولیه برای رشد کسب و کار وجود دارد که می‌توانید با آنها شروع کنید.

۱. مهارت فنی ویرایش تصاویر

عکس­‌ها تنها برای سلفی و اینستاگرام نیستند. بلکه ابزار مهمی برای بازاریابی ، دانش فنی، و البته حضور آنلاین یک شرکت هستند.

اگر می‌­توانید تصاویر را از طریق برنامه‌هایی مثل فتوشاپ ویرایش کنید، شما قادرید:

 • اندازه تصاویر را برای پست­های وبلاگ یا وب‌سایت خود تغییر دهید
 • تصاویر را برای تیتر یا پروفایل رسانه‌های اجتماعی ببرید
 • تصاویر را برای کمپین‌های بازاریابی آنلاین، ایمیل، و خبرنامه­‌های تصویر دیجیتال بسازید

برای ویرایش سریع و آسان تصاویر می‌­توانید از نرم‌­افزار pixlr استفاده کنید، نرم‌­افزاری برای ویرایش تصاویر که می­‌توانید به طور رایگان روی موبایل یا وب خود از آن استفاده کنید. یا می­‌توانید یک نسخه‌ی ۳۰ روزه‌ی رایگان فتوشاپ را دانلود کنید و از آموزش رایگان که در سایت قرار دارد استفاده کنید.

۲. SEO (بهینه­‌سازی موتور جست‌وجو)

این یک واقعیت است که امروزه مردم برای دریافت اطلاعات خود به سراغ گوگل می‌­روند. اگر طرز استفاده SEO را بدانید، می‌توانید از این واقعیت در جهت منافع و بهبود کسب و کار شرکت‌تان استفاده کنید. شرکت شما هرگونه حضور آنلاینی داشته باشد سئو در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

با کمی سئو شما می‌­توانید:

 • به گونه‌­ای تصاویر را بهینه‌سازی کنید که قابل جست‌وجو باشند
 • لینکی را بسازید که محتوای سایت شما را به خوبی توصیف کند
 • حجمی که برای موتور جست‌وجو لازم است را بیان کنید. محتوای مناسبی ایجاد کنید که توسط موتورهای جست‌‌وجو قابل شناسایی باشد

برای شروع رمزگشایی بهینه‌سازی موتور جست‌وجو، “راهنمای بهینه‌سازی موتور جست‌وجوی” گوگل را بخوانید.

 ۳.آموختن مهارت فنی درباره HTML

HTML، یا زبان نشانه‌گذاری ابرمتنی، برای قرار دادن محتوا در وب‌سایت یا ایمیل‌های تحت وب است. شما احتمالاً قادر نخواهید بود با چند ساعت مطالعه HTML یک سایت کامل بسازید، ولی شما قادر خواهید بود تنها با داشتن چند کد کارهای مهم شگفت‌انگیزی انجام دهید.

برای مثال، با HTML شما می­‌توانید:

 • غلط املایی بر روی سایت شرکت خود را اصلاح کنید
 • محتوا را در یک CMS (سیستم مدیریت محتوا ) قرار دهید
 • ایمیل­‌های بازاریابی سرویسی مانند MailChimp یا مانیتور کمپین بنویسید
 • لینکی برای پی‌گیری عملکردِ فعالیت­‌های بازاریابی ایجاد کنید

شما می­‌توانید اصول HTML را در Free Skillemsh ۱۰- days فرا بگیرید و حتی صفحه‌ی وب خودتان را ایجاد کنید. هم‌چنین می­‌توانید به این طریق اصطلاحات فنی جالب و مفیدی بگیرید و وقتی از همکاران خود پیشی می‌گیرید، آن‌ها را شگفت‌زده کنید.

۴. CSS

CSS (یا شیوه‌نامه‌ی آبشاری) مکمل HTML وکدی است که فرمت و سبک محتوای HTML را طراحی و قالب‌بندی می‌کند. با کمی تغییر در CSS، می­‌توانید به‌طور کامل ظاهر صفحات وب یا دیگر محتواهای دیجیتالی خود را تغییر دهید.

اگر شما CSS را یاد گرفته باشید، می­‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

 • یک خبرنامه‌ی ایمیلی با نام شرکت خود ایجاد کنید
 • تم یا مطالب وبلاگ را طراحی کنید که خواندن‌شان آسان‌تر باشد
 • تم Tumblr یا squars pace در صفحه‌ی‌‌تان قرار دهید
 • ظاهر همه‌ی صفحات وب را تغییر دهید

در مورد این توضیح مختصر اطلاعات بیش‌تری به‌دست بیاورید تا بتوانید به برخی کدهای واقعی CSS نگاهی بیندازید و سپس با بازی PCSS Live ویرایش‌گر آنلاین CSS desk سرگرم شوید. بنابراین، آشنایی با CSS و ویرایشگر آنلاین CSS بسیار جالب و سرگرم‌­کننده است.

۵. مهارت فنی بازرسی وب‌سایت

هنگامی که در مورد وب‌سایت‌­ها و محتوای دیجیتالی اطلاعات کافی به‌دست آودید، می­‌توانید به عقب برگردید و با استفاده از یک website inspector پشت صحنه را ببینید. این ابزار این امکان را به شما می‌دهد که همه‌ی کدهایی که صفحات وب با آن ساخته شده­اند را به خوبی بخوانید برای این کار آماده باشید و آنها را بررسی و در صورت لزوم ویرایش کنید. (نگران نباشید این تغییرات فقط در صفحه‌ی کامپیوتر شما ظاهر می‌شود، و با این تغییرات اینترنت را به‌ هم نمی‌ریزید).

استفاده از inspector‌ها راه خوبی است تا در مورد HTML و CSSبیش‌تر بدانید و هم‌چنین نتیجه‌ی تغییرات ظاهری را، قبل از این که در یک سایت واقعی اعمال کنید، ببینید.

دو inspector که بسیار محبوب و مورد توجه هستند عبارت‌اند از Google Chrome Dev tools و Mozilla z Fire bug که هر دو رایگان هستند و شما می­‌توانید از هر دوی این­ها با چند کلیک کردن و نصب اکستشسن the Fire bug برای هر مرورگری یا راست‌کلیک کردن بر صفحه‌ی گوگل کروم و اجرای Dev tools استفاده کنید.

پس منتظر چی هستید؟ یکی از این مهارت‌های پایه را که برای‌تان جذاب‌تر است انتخاب کنید و همین ماه برای یادگیری اصول آن وقت بگذارید. حتی ممکن است به چیز دیگری علاقه پیدا کنید و تصمیم بگیرید برای پیشرفت کارتان از فناوری استفاده کنید یا نه. در طول مدت یادگیری امکان دارد شما بیش‌تر علاقه‌مند شوید و تصمیم بگیرید پایه­‌های فنی شغل خود را توسعه دهید. یا نه. در هر صورت، یادگیری مهارت­‌های فنی جدید می­‌تواند به حرفه و شغل شما کمک کند.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website