0
  • No products in the cart.
 

آموزش روش های کاربردی برای افزایش ترافیک وب سایت

چگونگی افزایش ترافیک وب سایت

آموزش روش های کاربردی برای افزایش ترافیک وب سایت

ترافیک وب سایت جریان حیات در تجارت های آنلاین است. شروع فعالیت تجارت های آنلاین با تلاش برای افزایش ترافیک سایت آغاز میشود. البته نرخ تبدیل هم اهمیت دارد. اما اگر شما راهی برای جلب هتوجه مخاطبان به صفحات وب سایت خود پیدا نکنید. افزایش نرخ تبدیل در وب سایت آخرین مسئله ایی خواهد بود که به آن فکر خواهید کرد. همه ما میدانیم که میتوان با پرداخت هزینه ترافیک سایت را بالا برد. اما قطعا روشهای بازارایابی مبتنی بر تبلیغات پولی، تنها روش های افزایش ترافیک وب سایت نیستند. در این مقاله که توسط تیم تدسا فراهم گردیده قصد داریم به روش های کاربردی و مهم برای افزایش ترافیک وب سایت بپردازیم.
روش های کاربردی

روش های کاربردی و مهم برای افزایش ترافیک وب سایت

حقیقت این است که ترافیک طبیعی نرخ تبدیلی ده تا سیزده بار بیشتر از ترافیکی داردکه با پرداخت هزینه ایجاد میشود. واضح است که هنگامیکه کاربر سایت و محصولات و یا خدمات شما را در جستجوی طبیعی گوگل بیابد. انگیزه بسیار بالاتری برای خرید دارد. چرا؟ زیرا که همه میدانند وقتی که گوگل شما را تایید کند. کالایی که عرضه میکنید حتما کیفیت مطلوبی دارد. بدون توجه به اینکه تمرکز شما بر روی دریافت ترافیک طبیعی باشد و یا دریافت ترافیک از طریق پرداخت هزینه، حقیقت این است که دانستن نحوه ایجاد ترافیک سود آور تنها بردن نیمی از مبارزه است. در بخش بعدی مبارزه شما بر سر حفظ این ترافیک ایجاد شده خواهد بود.

 ترافیک وب سایت

قبل از هر کاری باید مطمئن شوید که نتایج حاصل از فعالیت های خود را بدرستی ردگیری و آنالیز می کنید. شما نمیتوانید ترافیک سایت خود را بالا ببرید بدون آنکه بدانید، برای افزایش ترافیک وب سایت خود باید از کجا شروع کنید. برای ردگیری تمام فرایند های بازاریابی انجام شده در سایت این سه ابزار را باید نصب کنید.

۱-گوگل آنالیتیکز Google Analytics
۲-گوگل سرچ کنسول Google Search Console
AMP Analytics-3

 

روش های کاربردی و مهم برای افزایش ترافیک

از فروم‌ها یا انجمن‌ها استفاده کنید

نوشتن مقالات در انجمن‌ها و جواب دادن به پست‌هایی که با کارتان مرتبط است روش بسیار خوبی برای مطرح کردن خودتان است. به‌سادگی با پاسخ دادن به سوالاتی که در فروم ها مطرح می‌شوند می‌توانید به‌راحتی بین علاقه‌مندان به‌عنوان یک متخصص در کسب‌و‌کارتان مطرح شوید. همچنین به سوالات رایج و نیاز‌های اصلی علاقه‌مندان پی خواهید برد. همچنین بررسی کنید که قوانین فروم به ‌شما اجازه بدهد که لینکی از خود را به‌عنوان امضا یا زیر‌نویس قرار دهید. اگر چنین است حتما از این فرصت استفاده کنید تا مردم با خواندن جواب‌‌ها و مطالب شما علاقه‌مند به بازدید از سایت شما شوند. این موضوع باعث افزایش ترافیک سایت شما می‌شود.

امضا‌ ایمیل را فراموش نکنید

یک امضای ساده با یک توضیح یک‌خطی در مورد مزایای اصلی خدمات خود تهیه کنید. این امضا را می‌توانید زیر هر ایمیلی که می‌فرستید قرار دهید. حتی می‌توانید ایمیل‌هایی با مطالب مرتبط تهیه کنید و با امضای خودتان پخش کنید. دقت کنید که این ایمیل‌ها وقتی دست‌به‌دست فوروارد شوند تعداد خیلی بیشتری از علاقه‌مندان تبلیغات‌تان را خواهند دید. دقت کنید که احتمالا دوستان کسانی که به کارتان علاقه‌مند هستند و ایمیل فوروارد شده به دستشان می‌رسد نیز احتمالا به کارتان علاقه‌مند خواهند بود.

طراحی برای صفحات موبایل داشته باشید

یکی از مواردی که در طراحی وب سایت بر آن تاکید زیادی می گردد، طراحی واکنشگرا بودن وب سایت است. سایت شما باید در تمامی صفحات مانند دسکتاپ، تبلت و موبایل کاملا قابل روئت باشد و برای آن طراحی شود یعنی کاربر وقتی که از گوشی موبایل وب سایت شما بررسی میکند، مجبور نباشد روی آن زوم کند. براساس وب سایت ورنک، یکی از موردهای امتیاز دهی به وب سایت و موثر درسئو سایت، طراحی صفحات سایت برای گوشی های موبایل می باشد.

طراحی برای صفحات موبایل

 از پروفایل‌های خود در رسانه‌های اجتماعی به سایتتان لینک بدهید.

اطمینان حاصل کنید که همه بخش‌های پروفایل خود در رسانه‌های اجتماعی را تکمیل کرده‌اید تا به هنگامی که مردم از پروفایل شما بازدید می‌کنند، به آسانی و با یک کلیک وارد وبسایت شما شوند و باعث افزایش ترافیک سایت شوند.

 پروفایل‌ در رسانه‌های اجتماعی

محتوای خود را در کانال‌های تان در رسانه‌های اجتماعی ترویج دهید.

محتوای سایت خود را بردارید و در کانال‌های تان در رسانه‌های اجتماعی بگذارید. به این ترتیب، پیدا کردن و کلیک کردن روی آنها ساده تر خواهد شد. اگر از وردپرس برای سایت خود استفاده می‌کنید، پیشنهاد من برای اشتراک پذیرکردن محتوا، این پلاگین از Warfare است.

تبلیغات نمایشی داشته باشید

تبلیغات نمایشی نوعی از تبلیغات هستند که از بنر یا سایر موارد قابل کلیک روی یک وب سایت دیگر استفاده می‌کنند. به دنبال فرصت استفاده از این تبلیغات در سایت‌های معتبری باشید که ترافیک بالایی دارند. OutBrain و Taboola دو سرویس محبوب هستند که می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

تبلیغات هزینه بر موتورهای جست‌وجوی را امتحان کنید

AdWords گوگل و Ads بینگ بهترین گزینه‌ها در این زمینه هستند. شما به ازای کلیک پرداخت انجام می‌دهید (PPC) تا بر اساس جست‌وجوهایی که برای کلیدواژه هایی که مشخص می‌کنید به سایت خود ترافیک هدایت کنید.

تبلیغات هزینه

در رسانه‌های اجتماعی مسابقه برگزار کنید.

برای افزایش ترافیک سایت و جلب توجه بیشتر نسبت به برندتان و وسوسه کردن مردم برای اینکه به سایت شما بیایند، میزبان مسابقاتی در رسانه‌های اجتماعی شوید.

در پست‌های خود در رسانه‌های اجتماعی از فراخوان به‌عمل (CTA) استفاده کنید.

به مردم دلیلی بدهید تا در رسانه‌های اجتماعی روی سایت شما کلیک کنند، مثلا می‌توانید یک محصول تازه را معرفی کنید.

در گروه‌های رسانه‌های اجتماعی پست بگذارید.

برای اینکه بیشتر دیده شوید و مشهورتر شوید، در گروه‌های فیسبوک یا لینکدین به فعالیت بپردازید. شما می‌توانید همین کار را در توییتر با استفاده از هشتگ‌ها انجام بدهید.

با افراد تاثیرگذار همکاری کنید

شما با تعامل با افراد تاثیرگذار می‌توانید شهرت کسب کنید، البته این شهرت را با میانجیگری آنها به‌دست می‌آورید.

سایت خود را برای موتورهای جست‌وجو بهینه کنید.

از راهبردهای موثر بهینه‌سازی برای موتورهای جست‌وجو (SEO) به همراه کدنویسی، ساختار و فراداده (metadata) مناسب استفاده کنید.

موتورهای جست‌وجو

عملکرد سایت خود را بهبود بخشید.

اطمینان حاصل کنید که محتوای سایت شما روی همه دستگاه‌ها به شکل مناسبی نمایش داده می‌شود و تا حد ممکن سرعت سایت خود را بهینه کنید تا منجر به افزایش ترافیک سایت شود.

کلمات کلیدی بهتری را هدف قرار دهید

برای راهبرد بازاریابی محتوایی خود کلمات کلیدی فوق العاده خاصی را هدف قرار دهید. این کار از میزان رقابت در رتبه‌بندی‌های جست‌وجو می‌کاهد و بازدیدکنندگان متناسب بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورد.

کلمات کلیدی

 برای افزایش ترافیک سایت یک جامعه آنلاین ایجاد کنید.

یک تالار گفت‌وگوی آنلاین برای مشتریان خود ایجاد کنید تا با یکدیگر و با برند شما به تعامل بپردازند. این باعث می‌شود که آنها مرتبا به سایت شما سر بزنند که باعث پرورش وفاداری به برند و رشد فروش از طریق ترویج بین خود مشتریان خواهد شد. فقط باید هوشیار باشید که این فعالیتی زمان بر، دشوار و بلندمدت خواهد بود. نیل پتل، همکار مشارکت‌کننده ما در مجله آنلاین کارآفرین تلاش کرد این کار را انجام دهد، اما سرانجام پس از یکسال دست از تلاش کشید. می‌توانید داستان او را در اینجا مطالعه کنید و از درس هایی که گرفت بهره ببرید.

در تالارهای گفت‌وگوی مرتبط با حوزه کاری خود مشارکت کنید.

اگر ترجیح می‌دهید به جای ایجاد تالار گفت‌وگو برای خود، خودتان عضوی از یک تالار گفت‌وگوی مرتبط با حوزه کاری تان شوید، یک تالار گفت‌وگو پیدا کنید و به فعالیت در آن بپردازید. برای پیداکردن یکی از این تالارها به گوگل بروید و عبارت “تالار گفت‌وگوی [حوزه کاری شما]” را جست‌وجو کنید.

به یک گروه وبلاگ نویسی بپیوندید.

برای افزایش ترافیک سایت و جهت جلب توجه بیشتر برای کار خود از سایتی مانند Problogger یا Copyblogger استفاده کنید.

به یک گروه Slack بپیوندید

اصولا Slack یک چت روم بزرگ است. به یک چت روم که متشکل از افراد حرفه‌ای حوزه کاری شما –یا بازار هدف شما- است بپیوندید و به فعالیت بپردازید. اینفهرستی از گروه‌های Slack است که می‌توانید مدنظر قرار دهید.

فرصت نوشتن پست مهمان را در وبلاگ خود ارائه دهید.

مکانی برای ارسال پست مهمان برای افرادتاثیرگذار در وبلاگ خود ارائه کنید. آنها علاوه بر اینکه دیده می‌شوند، یک لینک به وبسایت خود نیز به‌دست می‌آورند، در عوض شما هم بخشی از مخاطبان آنها را به‌دست می‌آورید.

لینک‌های ورودی از سایت‌های دیگر بسازید

لینک هایی بسازید که کاربر را وارد سایت شما می‌کند. لینک‌ها به بهینه‌سازی برای موتورهای جست‌وجو، ترافیک ارجاعی و برندسازی و افزایش ترافیک سایت کمک می‌کنند.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website