0
  • No products in the cart.
 

بین بازاریابی ایمیلی و سئو کدام را انتخاب می کنید؟

بازاریابی ایمیلی و سئو

بین بازاریابی ایمیلی و سئو کدام را انتخاب می کنید؟

برای اینکه بتوانید استراتژی بازاریابی اینترنتی را توسعه دهید باید مسئولیت مهمی را بر عهده بگیرید. زمانی که شما برای رسیدن به مشتری های هدف انتخاب هایتان را  در نظر می گیرید، به اطلاعات عظیمی در زمینه انواع مختلف فعالیت های بازاریابی اینترنتی برخورد می کنید. آمارها نشان می دهند که بازاریابی ایمیلی از بهترین روش ها برای رشد برند می باشد. بررسی ها همچنین به این نتیجه رسیده اند که بهترین روش برای گذاشتن وبسایت در دید مشتریان هدف سئو ( SEO ) میباشد. در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

هنگامی که شما در مورد اینکه در بودجه بازاریابی بر چه چیز هایی تمرکز کنید و سرمایه گذاری کنید، تصمیم گیری می کنید، احتمالا افکار متفاوتی در مورد انتخاب بین ابزارهای بازاریابی اینترنتی مثل ایمیل مارکتینگ ( email marketing ) و سئو ( SEO ) خواهید داشت.

در این مقاله می خواهیم به شما درخصوص انتخاب بین سئو و ایمیل مارکتینگ ( email marketing ) در بازاریابی اینترنتی کمک کنیم و به شما بگوییم آیا سئو (SEO) بهتر است یا بازاریابی ایمیلی (Email Marketing) ؟

پاسخ: انتخاب هم بازاریابی ایمیلی( Email marketing ) و هم سئو ( SEO ) است

شاید این پاسخ ناامید کننده به نظر برسد، اما بهترین رویکرد انتخاب ترکیبی از هر دو تکنیک بازاریابی اینترنتی ( به اندازه دیگر تکنیک ها همچون بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی، و بازاریابی محتوایی ) است.

بازاریابی هایی که بسیار مرتبط با محصول هستند و تماس بالا با مشتریان دارند، به مشتریان کمک می کنند که بفهمند چگونه نیاز هایشان را برآورده سازند، در نتیجه سبب فروش بالا می شوند. برقراری تعادل در دیدگاه تان نسبت به بازاریابی ( بازاریابی که بر پایه ی ترکیب منحصر به فرد از مشتریان است ) مهم تر از اطلاعاتی است که می خواهید به دست آورید.

در خیلی از صنعت ها، سئو، ROI ( نرخ بازگشت سرمایه ) بهتری را بر اساس رفتار مشتری ارائه می کند. اگر مشتریان تان برای حل مسائلشان متکی بر جستجو در اینترنت هستند، پس باید بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر و سئو( SEO ) وب سایت تان سهم بیشتری در بودجه بازاریابی نسبت به بازاریابی از طریق ( ایمیلemail marketing ) داشته باشد.

برای شرکت ها، به خصوص آنهایی که برتکنیک های تخفیفات، بازاریابی دهان به دهان و ارجاعات شخصی ( معرفی های افراد ) تکیه دارند، ایمیل نقش اصلی را ایفا می کند. دستیابی به مشتریانی که به دنبال مطالبتان در Inbox ایمیل شان هستند مهم تر از رتبه ای است که می توان با سئو ( SEO ) به دست آورد.

بازاریابی ایمیلی و سئو

اگر مجبور به انتخاب بین ایمیل و سئو ( SEO ) هستید، پایگاه اطلاعاتی مشتریانتان را تحلیل کنید.

چنانچه از دید مالی شما ناچارید که انتخاب کنید ( برای مثال: پیدا شدن آسان از طریق گوگل و یا فرستادن ایمیل های بازاریابی به مشتریانتان )، در این صورت انتخاب گزینه ی مناسب در هر کسب و کاری متفاوت است. به این معناکه شما ابتدا باید رفتار مشتریان تان را تحلیل کنید و سپس نوع تکنیک بازاریابی اینترنتی را انتخاب یا اولویت بندی کنید و بر آن تمرکز کنید.

ولی این قطعا به این معنا نیست که شما همیشه باید بر یک منبع جذب مشتری تمرکز کنید. چرا که تکنولوژی و بازاریابی همواره در حال تغییر هستند. مسلماً شما نمی خواهید در یک روش بازاریابی که ممکن است در اثر نوسانات طبیعی ارزشش افت پیدا کند گرفتار شوید. بنابراین، بر پایه اطلاعات درخصوص بودجه و سبد بازاریابی خود تصمیم گیری کنید ( به مجموعه ای از ابزارهای بازاریابی دیجیتالی مورد نیاز برای کسب و کارتان ). تا بتوانید روش بازاریابی خود را مطابق با نیاز های مشتریان در طول زمان تغییر دهید.

به همان میزان که شما نیاز به تصمیم گیری در مورد تخصیص بودجه بین سئو ( SEO ) یا ایمیل مارکتینگ دارید به همان میزان می بایست در مورد اینکه: کدام تکنیک دیجیتالی توسعه ای، بنگاه های اقتصادی بیشتری را برمی انگیزاند؟ و کدام روش های بازاریابی اینترنتی دیگری میتوانند به عنوان حامی توسعه ای برای حداکثر کردن ROI بازاریابی به کار گرفته شوند نیز، بیاندیشید.

بهتر است برای کمک به ترکیب سبد بازاریابی که طبق ویژگی های مشتریان شما است ، جواب این سوالات را پیدا کنید. آیا کسب و کار شما بر پایه سئو ( SEO ) است یا ایمیل مارکتینگ و یا ترکیبی از هردو آنها؟ جواب این است که، نحوه تعامل بازار هدف تان و مشتریان فعلی شما با این دو تکنیک بازاریابی اینترنتی می باشد.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website