هلدینگ توسعه دهندگان

برندها و ابتکار ما:

ما در هلدینگ توسعه دهندگان خالق بهترین ها بوده ایم فرزندانی داریم که در حال رشد هستند و به لوح جان دوستشان داریم و تلاش میکنیم تکامل یابند - با تشکر از مدیر عامل محترم هلدینگ جناب آقای مهندس نریمان پورطلایی مغز متفکر بسیاری از ایده های عالی که باعث ایجاد جنبش ، تحول و پیشرفت بسیاری در کشور شده اند.
info[at]tedsa.com
۰۲۱۲۸۴۲۸۴

ساخته شده با عشق در
استدیو تِدْسا

 

وارد آمدن ضربه های مکرر به سر، منجر به ابتلا به CTE می شود.

هلدینگ توسعه دهندگان | آموزش مجازی | اخذ ایزو | طراحی سایت > مجله توسعه دهندگان  > وارد آمدن ضربه های مکرر به سر، منجر به ابتلا به CTE می شود.

وارد آمدن ضربه های مکرر به سر، منجر به ابتلا به CTE می شود.

وقتی که یک بازیکن فوتبال در زمین بازی زمین می خورد، درست همان زمان است که جراحات فراوانی می بیند. اغلب، متخصصان پزشکی به نحوی او را درمان می کنند که بتواند با خیال آسوده به بازی بازگردد. اقداماتی که آن ها انجام می دهند، هوشمندانه است. اما جراحات وارد آمده به تنهایی مسبب ایجاد جراحات مغزی در بازیکنان فوتبال نمی شوند. مطالعات جدید در دانشگاه بوستون بر روی انسان و موش ها نشان می دهد که وارد آمدن ضربات مکرر به سر منجر به شروع حملات مزمن انسفالوپاتی ترومایتی (CTE) می شود- یک بیماری خطرناک عصبی همراه با ضربه مغزی.

تحقیقات چاپ شده در مجله Brain، مغز موش و انسان را برای رسیدن به نتیجه بررسی کرده است. محققان بر روی ۴ پسر نوجوان ورزشکار با متوسط سن ۱۷ سال که در اثر وارد آمدن ضربه مغزی در ورزش فوت کرده بودند، آزمایشاتی انجام دادند. هر کدام از آن ها ۱، ۲، ۱۰ و ۱۲۸ روز پس از ضربه ای که در بازی فوتبال به سرشان وارد آمده بود، فوت کرده بودند. یکی از ورزشکاران نشانه های زود رس CTE را بروز داد. در دو مورد دیگر، سطح غیر عادی پروتئین مشاهده شد که منجر به کشته شدن سلول های مغز و ابتلا به CTE می شود. اما گروه کنترل از ۴ ورزشکار با همین سن، چنین علایمی را نشان ندادند. محققان برای کشف دلیل CTE، آزمایش هایی بر روی موش ها انجام دادند. آن ها ضربه هایی به سر موش های آزمایشگاهی وارد آوردند که این ضربه ها معادل همان ضربه هایی است که در بازی فوتبال به سر ورزشکاران وارد می شود. ضربه های سر نشانه های بروز CTE نظیر پارگی رگ ها، تغییر در عملکرد الکتریکی و ساخته شدن پروتئین را فعال کردند. دکتر لی گلدشتاین سرپرست این تحقیقات اذعان داشت: جراحات نمی توانند مسبب بروز CTE باشند. این ضربه وارده است که در بروز CTE اهمیت دارد.

تهیه شده توسط تیم R&D تدسا

منبع: یاهو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه
نام
ایمیل
وب‌سایت