0
  • No products in the cart.
 

چگونه در سی پنل اقدام به ریستور بک آپ کنیم؟

ریستور بک آپ در سی پنل

چگونه در سی پنل اقدام به ریستور بک آپ کنیم؟

 

ما در این مقاله، به آموزش ریستور بک آپ در سی پنل می پردازیم ولی برای آن دسته از کسانی که به دنبال آموزش بکاپ گیری از هاست در cpanel هستند نیز مقاله‌ای با این نام بر روی سایت تدسا قرار دادیم.

بکاپ گیری از هاست

لزوم بکاپ گیری و ریستور فول بک آپ در سی پنل

اگر صاحب یک وب‌سایت هستید و به عنوان یک وب مستر حرفه‌ای در اینترنت فعالیت می‌کنید و یا یک مدیر سرور هستید و از سایت‌های مشتریان خود میزبانی می‌کنید قطعاً آگاه هستید که بک آپ گیری از سایت و ریستور اطلاعات در صورت لزوم چقدر حائز اهمیت هستش،

در بعضی از مواقع اگر به عنوان مدیر سرور و یا پشتیبان هاستینگ در یک شرکت فعالیت می‌کنید شاید نیاز داشته باشید تا از اطلاعات مشتری بر روی سرور و هاست قبلی آن پشتیبان تهیه کرده و خودتان وظیفه انتقال و ریستور آن را نیز بر عهده داشته باشید، در این صورت این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا این کار مهم را به درستی و بدون مشکل انجام دهید.

عملیات بکاپ گیری از سایت باید یکی از روتین‌ترین کارهایی باشد که هر ماه و شاید هر روز نیاز باشد آن را انجام دهید ولی فقط در موارد ضروری که اطلاعات سایت شما دچار مشکل شده و یا از دسترس خارج شده باید اقدام به ریستور فول بکاپ سی پنل سایت خود کنید.

 

ریستور بک آپ در سی پنل (ریستور فول بکاپ سی پنل)

برای گرفتن بکاپ و یا ریستور بک آپ در سی پنل و یا ریستور بک آپ دایرکت ادمین شما نیاز دارید تا به یک بخش مشترک رجوع کنید. ابتدا توسط دسترسی که از میزبان خود تهیه کردید وارد بخش هاست سی پنل خودتان بشوید.

سپس از بخش FILES بر روی Backup Wizard کلیک کنید تا به ناحیه مربوط به عملیات بکاپ گیری و ریستور سی پنل وارد شوید.

بخش FILES

همانطور که در عکس زیر مشاهده می‌کنید برای گرفتن بکاپ روی دکمه شماره ۱ و برای ریستور بک آپ در سی پنل روی دکمه Restore که در عکس با شماره ۲ مشخص شده کلیک کنید.

Restore

اگر بر روی دکمه Backup کلیک کنید در صفحه بعد همانند عکس زیر شما می‌توانید اقدام به گرفتنفول بکاپ در سی پنل کنید و یا از بخش خاصی از اطلاعات خودتان شامل اطلاعات Email و یا دیتابیس و یا فقط فایل‌های روی هاست خود بکاپ تهیه کنید.

برگردیم سراغ آموزش خودمان یعنی ریستور فول بکاپ سی پنل، خوب برای این مورد در عکس اول روی Restore کلیک کنید. سپس بر روی Home Directroy کلیک کنید.

 Home Directroy

حالا مسیر فایل بکاپی که از قبل تهیه کردید را وارد نمایید و سپس بر روی دکمه upload کلیک کنید.

upload

این پروسه بسته به سرعت اینترنت و سخت افزار سرور و حجم اطلاعات وب‌سایت شما می‌تواند از ۱ دقیقه تا حتی ۳۰ دقیقه هم به طول انجامد.خوب ریستور فول بکاپ سی پنل شما انجام شد هم اکنون می‌توانید دوباره از سایت خود نمایید.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website