0
  • No products in the cart.
 

6 نکته مهم برای صرفه جویی در زمان مدیریت تبلیغات کلیکی

هلدینگ توسعه دهندگان | آموزش مجازی | اخذ ایزو | طراحی سایت > مجله توسعه دهندگان  > برندسازی و تبلیغات  > 6 نکته مهم برای صرفه جویی در زمان مدیریت تبلیغات کلیکی
تبلیغات کلیکی

6 نکته مهم برای صرفه جویی در زمان مدیریت تبلیغات کلیکی

مدیریت حساب های تبلیغات در گوگل ،پایان هر سال زمانبر می شود. در این زمان به برنامه ریزی برای سال بعد، امتیاز دهی به قراردادها و توجه زیاد به حساب ادوردز نیاز است. در ادامه برای آشنایی با نکات صرفه جویی در زمان مدیریت تبلیغات پرداختی در گوگل ادوردز با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

عیب یابی کمپین یا Campaign Diagnostics

یکی از ویژگی های کاربردی گوگل ادوردز به نام Campaign Diagnostics یا عیب یابی کمپین ارائه کرده که در پس زمینه اجرا شده و سعی به پیدا کردن مشکلات یا تناقض های موجود در حساب کاربری ادوردز می کند.

این ویژگی شبیه به پیامی است که به تبلیغ کننده درباره متناقض بودن کلمات کلیدی منفی یا عدم وجود کلمه کلیدی در ادگروپ ها هشدار می دهد. این امکانات کمک زیادی به صرفه جویی در وقت تشخیص سریع مشکلات می کند قبل از این که مشکلات پایدار شده و در نتایج تاثیر ایجاد کنند.

 

تبلیغات کلیدی

 

عیب یابی کلمات یا Diagnose Keywords

عیب شناسی کلمات کلیدی ابزار خیلی خوبی است که در صورت نمایش تبلیغی برای هر کلمه کلیدی، سریعا به شما گزارش می دهد و وضعیت هایی مثل ad showing now، paused یا low search volume را نشان می دهند. نشانگر ماوس را روی حباب گفتگویی که کنار هر یک از کلمات کلیدی قرار دارد ببرید تا جزئیات را مشاهده کنید.

در تب keywords مربوط به هر کمپین یا ادگروپ وارد قسمت diagnose keywords شوید. در حساب های کاربری جدیدتر این گزینه در تب more actions قرار دارد.

چند نمونه از پیام پرچم قرمز عبارتند از:

محدودیت بودجه یا به اتمام رسیدن آن:

” We’re only showing your ad occasionally because of your budget.”

به خاطر محدودیت بودجه، تبلیغات شما را هر از گاهی نمایش می دهیم.

پایین بودن پیشنهاد قیمت یا امتیاز کیفیت:

“This keyword is triggering other ads with a similar keyword: keyword Campaign name > Adgroup name”

این کلمه کلیدی موجب پخش آگهی های دیگری با کلمات کلیدی مشابه شده است: اسم کمپین > اسم ادگروپ

به این ترتیب مشکلات موجود درباره کلمات کلیدی که شاید چندان واضح نباشند، به سرعت شناسایی می شوند.

 

تبلیغات کلیدی

ویرایش دسته جمعی برای تغییراتی در مقیاس بزرگ

برای آگهی دهنده هایی که تبلیغاتشان را از طریق اینترفیس وب مدیریت می کنند، اخیرا یک ویژگی جدید ارائه شده که کار را خیلی راحت می کند. ویژگی ویرایش دسته جمعی (bulk edit) این امکان را فراهم کرده که فقط با چند کلیک کمپین ها، ادگروپ ها، آگهی ها و کلمات کلیدی را تغییر دهید. ویرایش های رایج عبارتند از امکان افزایش یا کاهش پیشنهادهای قیمت، جستجو و جایگزینی متن آگهی و یا تنظیم بودجه هایی جدید.

برای مشاهده و ویرایش گزینه های مربوط به هر تب، منوی باز شوی edit را از آن تب انتخاب کنید. می توانید قبل از نهایی کردن تغییرات، پیش نمایش آن ها را مشاهده کنید. با این که محدودیت هایی برای کاربران پیشرفته وجود دارد، گزینه هایی مثل raise to estimated top of page bid (افزایش پیشنهاد قیمت به حداکثر مقدار تخمین زده شده برای صفحه) برای کلمات کلیدی، کاملا مشخص هستند.

گزارشات زمانبندی شده یا Schedule Reports

این مورد آنقدر ساده است که شاید شما هم فراموش کرده باشید که می توانید گزارشات ادوردز را طوری زمانبندی کنید که به صورت خودکار به همراه معیارهای دلخواه شما و با فرکانس مورد نظرتان در inbox نمایان شوند. گزارش مورد نظرتان را از هر تبی اجرا و دانلود کرده و گزینه email and schedule report را انتخاب کنید.

کاربرانی که قرار است این گزارش را دریافت کنند و همچنین فرکانس گزارش را انتخاب کنید. تنظیمات را طوری تغییر بدهید که گزارش ها به صورت خودکار برای افراد موردنظرتان ارسال شده و آن ها در جریان کار قرار بگیرند و در زمان لازم برای ارائه گزارش های موردی صرفه جویی شود.

 

تبلیغات کلیدی

 

لیست کلمات کلیدی منفی

اغلب اوقات آگهی دهنده ها مدام کدام کلمه کلیدی منفی به ادگروپ ها و کمپین های مختلف اضافه می کنند. گاهی اوقات این کار پیچیده و زمانبر می شود و ممکن است خطاهای صورت گرفته تاثیرات منفی بر عملکرد کمپین ها و ادگروپ ها ایجاد کنند.

اخیرا گوگل امکان استفاده اشتراکی از لیست کلمات کلیدی منفی در کمپین های مختلف ادوردز را فراهم کرده است. هنگام اضافه کردن کلمات کلیدی منفی می توانید به سادگی آن را به هر لیست master دلخواهی اضافه کنید تا این کلمات کلیدی به تمام کمپین های مربوط به آن لیست اضافه شوند. به این ترتیب نیاز به اضافه کردن مجزای کلمات کلیدی منفی به تک تک کمپین ها از بین می رود.

تبلیغات کلیدی

قوانین خودکار

برای آگهی دهنده هایی که از پلتفرم های مدیریت تبلیغات کلیکی استفاده نمی کنند، قوانین خودکار ادوردز از زمان ابداع دوشنبه سایبری بهترین ابزار محسوب می شوند.

با استفاده از قوانین خودکار، تغییرات بر اساس ضوابطی که شما تعیین می کنید، در سراسر حساب کاربری ادوردزتان اعمال می شود. از این ویژگی جهت صرفه جویی زمان برای کارهایی که به صورت مکرر انجام می شوند استفاده کنید.

در نهایت، توصیه ما این است که این قوانین را برای اقدامات زیر استفاده کنید:

  • تغییر پیشنهادهای قیمت برای رسیدن آگهی یا صفحه به بالاترین رتبه
  • فعال و غیرفعال کردن آگهی های تبلیغاتی
  • افزایش بودجه کمپین هایی که CPA (هزینه به ازای عمل انجام شده) خوبی دارند

در لاگ مربوط به تغییرات، می توانید همه تغییرات انجام شده را دوباره ببینید و به عقب برگردید. قوانین خودکار را می توانید از طریق لینک Automated rules در پنل مروری کنار حساب کاربری خودتان مدیریت کنید.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website