0
  • No products in the cart.
 

Keyword Stuffing و تاثیر منفی آن بر سئو چیست؟

Keyword Stuffing و تاثیر منفی آن بر سئو

Keyword Stuffing و تاثیر منفی آن بر سئو چیست؟

اصطلاح keyword stuffing یا همان بمباران کلمات کلیدی یک روش قدیمی و همچنین رایج برای معرفی کلمه کلیدی به ربات های گوگل است. در این تکنیک تلاش می شود، با تکرار یک کلمه یا عبارت مشخصی در متن، عنوان یا توضیحات متن و حتی لینک های داخلی، شانس کسب جایگاه افزایش داده شود.

Keyword Stuffing چیست؟

Keyword Stuffing در حقیقت یک تکنیک برای سئو و بهینه سازی سایت است با هدف افزایش رتبه در کلمه ای خاص که سال ها قبل توسط وب مستران استفاده می شد . اتفاقی که در این روش می افتاد  استفاده از کلمات کلیدی به تعداد دفعات زیاد و به صورت غیر طبیعی در محتوای تولیدی سایت بود . با این کار به صورت غیر طبیعی روبات های موتورهای جستجو در گیر آن کلمات می شدند و در نتیجه به آن سایت در آن کلمات جایگاه ویژه ای می دادند . این روش بیشتر در سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ میلادی در سئو تاثیر گذار بود ولی با ورود الگوریتم پاندا این روش دیگر جایی برای خود نداشت و به یک کابوس برای وب مستران تبدیل شد .

با الگوریتم پاندا دیگر هیچ محتوای پر تکرار از کلمات کلیدی به آسانی Keyword Stuffing مبارزه می کند اما در بعضی موارد باز هم شاهد آن هستیم که بعضی ها در خدمات سئو مشریان خود و یا برای بالا بردن رتبه سایت خود دست به استفاده از Keyword Stuffing می زنند. البته اگر این کار ضرر نداشته باشد به طور یقین سودی هم ندارد.

 

یک نمونه استفاده از تکنیک Keyword Stuffing:

امروزه بهترین روش در کسب بهترین رتبه در موتورهای جستجو از نظر کارشناسان متخصص و همچنین وب برندینگ این است : فقط و فقط کار خود را انجام دهید ، وبه صورت طبیعی پای خود را محکم بکوبید و همچنین فقط لازم است که رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید ، در این صورت گوگل به مرور زمان شما را بالا خواهد کشید.

تاثیرات منفی استفاده از تکنیک Keyword Stuffing بر سئو 

حال زمان آن رسیده تا با هم به تاثیرات منفی استفاده از تکنیک Keyword Stuffing بر سئو بپردازیم . به این دلیل به کلمه ضررهای احتمالی اشاره کردم که کلا بحث از دست دادن رنک و اعتبار یک سایت به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که تکنیک Keyword Stuffing یکی از آن ها می باشد . در زیر به ۲ ضرر احتمالی اشاره می کنم :

از دست دادن جایگاه و رتبه وب سایت 

بدیهی است که شما با استفاده از این روش عملا شمشیر خود را برای گوگل و دیگر موتورهای جستجو از رو بسته اید. آیا به گوگل حق نمی دهید که با این دشمنی شما مبارزه کند ؟ گوگل دغدغه همیشگیش رضایت کاربران خود است . آیا با این کار یعنی استفاده از کلمات کلیدی به دفعات بسیار زیاد و کسالت بار , کاربران را آزرده نمی کنید ؟

همین حالا ببینید: آموزش تکنیک های سئو ویدئو

از دست دادن کاربران سایت

فرض کنید ما در این مقاله از کلمه Keyword Stuffing به شدت استفاده میکردم , به صورتی که در هر خط حداقل ۵ بار و در هر پاراگراف ۲۰ بار شما این کلمه را می دیدید . آیا بازهم مایل بودید که تا انتها این مقاله را مطالعه کنید ؟ آیا باز هم وقت می گذاشتید تا دیگر مقالاتی که توسط من در این وب سایت منتشر شده را مطالعه نمایید ؟ قطعا جواب شما منفی است.این جاست که مهمترین ضرر استفاده از به کار بردن کلمات کلیدی بیش از حد را برای خود و وب سایتم به ارمغان آورده ام ! یعنی از دست دادن کاربران در آخر خودتان قضاوت کنید که آیا ارزش دارد از این تکنیک منفور در وب سایتتان استفاده کنید ؟ آن هم به خاطر افزایش رتبه ای که قطعا نسیبتان نخواهد شد .

جایگزین مناسب برای تکرار کلمه کلیدی 

در حال حاضر گوگل تلاش میکند به جای توجه به کلمه کلیدی و تکرار آن در صفحه، از مفهوم کلیدی برای تعیین کیفیت محتوا و جایگاه آن در نتایج گوگل استفاده کنید. روش های مختلفی برای مفهوم گرایی در تولید محتوا وجود دارد که در مقاله مفهوم کلیدی چیست به آن اشاره شده است.

  • استفاده از کلمات مترادف و هم معنی
  • استفاده از عبارات معادل انگلیسی
  • به کارگیری عبارات توصیفی که عینا همان مفهوم را منتقل میکنند
  • لینک سازی با عبارات طولانی و ترکیب های متنوع
  • بیان موضوعات حاشیه ای که ارتباط معنایی مستقیم با موضوع دارند

این تکنیک ها به شما کمک میکنند تا بدون آنکه مجبور به تکرار عبارتی مشخص در صفحه باشید مفهوم مورد نظر خود را به گوگل و البته کاربر برسانید.

 

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website