0
 • No products in the cart.
 

چگونگی استفاده از بازاریابی محتوا برای موفقیت در روابط عمومی

هلدینگ توسعه دهندگان | آموزش مجازی | اخذ ایزو | طراحی سایت > مجله توسعه دهندگان  > بازاریابی و فروش  > چگونگی استفاده از بازاریابی محتوا برای موفقیت در روابط عمومی
چگونگی استفاده از بازاریابی محتوا برای موفقیت در روابط عمومی

چگونگی استفاده از بازاریابی محتوا برای موفقیت در روابط عمومی

نگاهی به اطرافتان بیاندازید . آیا گوشی تلفن همراه تان نزدیکتان است؟ شما نیز مانند همه مردم جوابتان بله است. در واقع ، بدون اینکه بدانید گوشی تلفن همراه را به عنوان عضوی فرعی از اعضای بدن می دانید و در صورت نبودن کنارتان  احساس پوچی خواهید کرد.در دنیایی که سرشار از متن، اخبار و پیام هاییی از دوردست وجود دارد،  ارتباط داشتن بطور کاملا دیجیتالی با افراد، بعید به نظر نمی آید.با یک دید کلی متوجه می شوید که برند شما نیز احتمالاً  ارتباطی کاملا دیجیتالی با مشتریان و دیدگاه هایتان دارد.                                                        روابط دیجیتالی الزاما منفی نخواهند بود . این نوع ارتباط مشتریانتان را جذب می کنند و به این نحو برای شما ارزش می آفرینند. اما به این جهت که از محتوایتان بیشتر از آن چه وجود دارد به دست آورید می بایست در وهله اول به روابط فردی تان با مشتری توجه کنید. در اینجاست که بازاریابی محتوا و ارتباط آن با روابط عمومی به کمک یاری شما خواهد آمد. در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

استفاده از بازاریابی محتوا در ایجاد رابطه در روابط عمومی

متاسفانه به هنگام اجرای فعالیت های روابط عمومی دیجیتالی، رضایتی که همیشه به آن در روابط عمومی عادت کرده بودیم به دست نمی آید. همان طورکه واژه روابط عمومی نشان می دهد، روابط عمومی به معنای برقراری رابطه با مشتریان و رسانه های اجتماعی است که می خواهیم برند ما را پوشش دهند. برای اینکه روابط عمومی به درستی عمل کند، می بایست زمان زیادی را صرف برقراری ارتباط با مشتریان کنید.

ممکن است فکر کنید که هم اکنون زمان کافی برای برقراری ارتباط و روابط عمومی ندارید. در بازاریابی اینترنتی شما می خواهید فورا ترافیک وب سایت، فروش و میزان اشتراکات وب سایت تان را افزایش دهید. خوشبختانه راه کارهای زیادی هست که بتوانید با استفاده از محتواهایی که قبلاً نوشته اید، هم با مشتریان ارتباط برقرار کنید و روابط عمومی خود را تقویت کنید و هم  به اهداف دیگرتان همچون افزایش ترافیک وب سایت و فروش و نیز … دست یابید.

در بازاریابی محتوا و روابط عمومی دیجیتالی از منابع معتبر و خوب استفاده کنید.

همان طور که می­ دانید استفاده از محتوای مرتبط و تخصصی، کلید موفقیت استراتژی بازاریابی محتوا و استراتژی روابط عمومی است. اگر شما یک صفحه پر از منابع معتبر محتوایی  هم داشته باشید، تنها برخی منبع معتبر و متخصص هستند که می توانند روابط شما را در روابط عمومی به طور عالی شکل دهند.

بازاریابی محتوا برای موفقیت در روابط عمومی

 

برقراری ارتباط با مشتریان حتی می تواند در حوزه استخدام کارمند نیز باشد. برای مثال هر گاه که یک فرد مناسب و شایسته برای شغل روزنامه نگاری یافتید، می توانید در ایمیلی خود و حوزه فعالیتتان در شرکت مربوطه را توضیح دهید و اهداف شرکت و انتظارات مشتریانتان از شرکت را نیز بیان کنید. همین معرفی کوتاه می تواند توجه فرد مورد نظر را جلب کرده و روابط خوبی با وی برقرار کند و توجه وی برای استخدام در شرکت را بیش از قبل کند.

یک راهکار دیگر  این است که در ایمیل مربوطه علاوه بر معرفی خود و حوزه فعالیت شرکت، چند منبع متخصص و معتبر با روزنامه نگاری برای وی به اشتراک بگذارید تا به نظرش سودمند جلوه کند و اینگونه از بازاریابی محتوا در حوزه برقراری روابط در روابط عمومی استفاده کرده اید.

به هنگام فرستادن منابع معتبر که می توانند یک یا دو منبع باشند، باید توجه کنید که روزنامه نگار را به سمت صفحه فرود ( landing page ) سوق ندهید، چرا که نمی خواهید او بیشتر از نیازش به دست آورد و به اسرار محرمانه کاری تان دست پیدا کند. شاید از نظر تیم بازاریابی، روزنامه نگار یک مشتری با ارزش تلقی نشود. اگر می توانید برای وی یک لینک مستقیم به صفحه اصلی بدهید.

از داده هایتان برای افزایش انگیزه تیم روابط عمومی بهره ببرید.

آیا شرکت شما به مجموعه ای از داده های منحصر به فرد که شامل موارد زیر هستند دسترسی دارد؟

 • روندهایی که در صنعتتان وجود دارد، این روند ها ممکن است از عادت های رفتاری خرید مشتریانتان به دست آمده باشد و یا از روندهای مربوط به پیشرفت تکنولوژی به دست آمده باشند.
 • هرگونه مطالعه ی اولیه که شرکت شما انجام داده است و یا تحقیقاتی که با همکاری با سازمان های دیگر انجام داده است.
 • انتشار این تحقیقات اولیه سبب می شود که مشتریان جذب شرکت شوند. و از طرفی می تواند از طریق اثر هاله ای موجب شود که تیم روابط عمومی نیز تلاش بیشتری کنند و اطلاعات با ارزش­تری را به گزارشگران ارائه دهند تا این تحقیقات هر چه بهتر انجام شود.

  به هنگام توزیع محتوا تاثیر گذاران بر برند و صنعتتان  را در نظر بگیرید.
  در بازاریابی دیجیتالی علاوه بر رسانه های اجتماعی، تاثیر گذاران بر فضای برندتان نیز می توانند سبب افزایش  درآمد شما و پوشش ارتباطی شما شوند. برای یافتن تاثیر گذاران بر صنعت می بایست به خارج از بازار هدفتان دسترسی پیدا کنید.

  برای مثال بازار هدف شما، مصرف کنندگان تجهیزات پزشکی است. در این حالت تاثیر گذاران بر صنعت تان شامل : انتشاراتی که درباره تحقیقات تجهیزات پزشکی می نویسند، متخصصانی که از تجهیزات پزشکی استفاده می کنند، بیمارانی که از مزایای این تجهیزات بهره مند می شوند و هر شخصی که پیشرفت های تکنولوژیک در حوزه پزشکی را دنبال می کند، می تواند تاثیر گذار بر برندتان باشد. حال شما می توانید یک لیست از افراد تاثیرگذار بر برندتان تهیه کنید بر آن ها نیز تمرکز کنید و آن ها را نیز مورد هدف قرار دهید (به یاد داشته باشید میزان ایجاد engagement تاثیر گذاران مهم تر از تعداد تاثیرگذاران است ).

  می توانید از لیست تاثیرگذاران بر برند استفاده های زیادی بکنید. می توانید در توزیع محتوا ( content seed ) از لیست تاثیر­گذاران استفاده کنید به این صورت که از تاثیر گذاران بخواهید محتوای شما را به اشتراک بگذارند.

 • توزیع محتوای خوب دو مشخصه دارد :

  1) منفعت : چیزی که تاثیر گذار می خواهد.
  2) راحتی : محتوایی که وقت زیادی از تاثیر گذاران نگیرد.

  دادن ویژگی و مشخصه برتر به تاثیر گذاران در توزیع محتوا، بهترین راه برای شروع یک رابطه در روابط عمومی است. تاکتیک مفید دیگر این است که به تاثیر گذاران در صنعتتان دسترسی پیدا کنید و از آن ها بخواهید که افکارشان را درباره ی محتوایی که شما می نویسید بیان کنند.

  با دخالت تاثیرگذاران، اعتبار و درجه محتوا افزایش می یابد. اگر تیم بازاریابی تان محتوای عالی بنویسد و روابط قوی با تاثیر گذاران برقرار کند و روابط عمومی خود را بهتر کند، این کارشناسان یا همان تاثیرگذاران، محتوای شما را در بازاریابی دیجیتالی تقویت می کنند.

  با کمک تاثیر گذاران در نهایت شما به یک موقعیت برد – برد دست خواهید یافت. محتوایتان با کیفیت تر خواهد شد. (و بیشتر به اشتراک گذاشته خواهد شد )، بیان افکار تاثیرگذاران سبب جذب بیشتر مخاطبان شده و مخاطبان و کاربران تجربه ی بهتری کسب می کنند.

  بنابراین جهت گسترش ایده تان، و اینکه افراد بیشتری جذب محصول و برند شما شوند و ترافیک وب سایتتان زیاد شود، می بایست از بازاریابی محتوا استفاده کنید و برای گسترش روابطتان با رسانه های اجتماعی و تاثیر گذاران بر صنعت تان وقت و زمان بیشتری بگذارید تا بتوانید از مزایای بلند مدت این روابط عمومی بهره حاصل نمائید. با خارج از بازار هدفتان در تماس باشید، خودتان را به آن ها معرفی کنید و محتواهایی که می توانند مفید باشند را با آن ها به اشتراک بگذارید. شما هرگز متوجه نخواهید شد که این ارتباطات تا چه اندازه می تواند به جلو پیش برود و تاثیرگذار باشد.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website