0
 • No products in the cart.
 

چگونه آگهی تبلیغاتی تاثیرگذارتری بنویسیم؟

چگونه آگهی تبلیغاتی تاثیرگذار بنویسیم

چگونه آگهی تبلیغاتی تاثیرگذارتری بنویسیم؟

چند نکته‌ی کارآمد برای نوشتن آگهی تبلیغاتی تاثیر گذار

چه زمانی که بخواهید خودتان متن آگهیتان را بنویسید و چه یک نویسنده استخدام کنید، باز هم میتوانید از این نوشتار که توسط تیم تدسا فراهم گردیده، برای نوشتن آگهی تبلیغاتی تاثیر گذارتر بهره بگیرید. با ما همراه باشید.

 آگهی تبلیغاتی تاثیرگذار

 • از زمان حال و دوم شخص استفاده کنید: زمانی که ما شروع به خواندن هر آگهی تبلیغاتی‌ای می‌کنیم، دوست داریم از کلمه «شما» استفاده شود. زمانی که این کلمه را می‌بینیم، مطمئن می‌شویم که نویسنده دارد با ما صحبت می‌کند و باعث می‌شود که ما خودمان را با محصول موردنظر تصور کنیم. پس از ضمیر «شما» و زمان حال استفاده کنید.
 • ساده و روان بنویسید: هدف از نگارش شما این است که محصول یا خدمات خود را به فروش برسانید. نه این که خوانندگان را تحت تاثیر سبک نگارشی خود قرار دهید. همچنین باید طوری بنویسید که همه مشتریان به راحتی متوجه منظورتان بشوند.
 • از کلمات ساده استفاده کنید: این مورد به مورد قبلی شباهت دارد. اگر نوشته شما پر از کلمات سخت و ادبی باشد، مشتریان آن را نخواهند خواند.

کلمات ساده

 

 • اطلاعات رایگان را در اختیار مشتریان قرار دهید: برای این که چیزی به دست آورید، باید چیزی هم ارائه کنید. شما باید به طریقی توجه مشتریان را جلب کنید. پس باید چیزی به آنها بدهید که برایشان ارزش وقت‌گذاشتن داشته باشد. در ابتدای آگهی مطلب مفید و جالبی را با آنها به اشتراک بگذارید.

نکته: این کار برای بازاریابان اینترنتی ساده‌تر است. زیرا آنها می‌توانند به همراه آگهی‌شان یک نسخه کتاب الکترونیکی کوچک و کم‌حجم ارسال کنند.

 • آگهی‌تان را خاص کنید: روزانه تبلیغات مختلف و تکراری‌ای را هم در فضای مجازی و هم به صورت چاپی می‌بینیم. تا حدی که دیگر نمی‌توانیم به خیلی از آنها اعتماد کنیم.

برای مثال یکی از متخصصان حوزه تبلیغات برای رفع این مشکل در آگهی‌اش به جای این که بنویسد «تقریبا صدهزار نفر یکی از محصولات ما را خریده‌اند»، نوشت «۹۷۴۸۲ نفر یکی از محصولات ما را خریده‌اند». جمله‌ی اول اصلا باورپذیر نیست. زیرا جملات  مشابه آن را به کرات می‌شنویم یا می‌خوانیم. اما جمله دوم شباهت بیشتری به حقیقت دارد. ساده بگوییم، اعداد و اطلاعات را به صورت دقیق و مشخص بیان کنید، نه گردشده.

 • آگهی طولانی‌ای بنویسید: احتمالا شنیده‌اید که می‌گویند آگهی تبلیغاتی‌تان نه باید کوتاه نه طولانی باشد. اما اگر به شکلی هوشمندانه آگهی خود را تهیه کنید، می‌توانید مطمئن باشید که آگهی‌های طولانی هم مورد استقبال مشتریان قرار می‌گیرند.
 • در پیش‌نویس آگهی یک متن طولانی بنویسید و سپس خلاصه‌اش کنید: هنگامی که مشغول نگارش پیش‌نویس آگهی خود هستید، به فکر طولانی‌شدن متن نباشید. چون قرار نیست آن متن را عینا در آگهی اصلی بنویسید. تا می‌توانید ایده‌ها و جزییات را به صورت کامل در پیش‌نویس بیاورید. سپس به عقب برگردید. متن را دوباره بخوانید. آن را اصلاح کنید. چکیده خوبی از آن تهیه کنید.
 • به رقیبانتان کمک نکنید: نیازی نیست که زمان زیادی در مورد محصول و بازار به صورت کلی صحبت کنید. باید مزایای عالی محصول خودتان را با جزییات تعریف کنید.

برای مثال، اگر در حیطه خدمات نظافت منزل کار می‌کنید، نیازی نیست برای مخاطبانتان تعریف کنید که چقدر خوب می‌شد اگر شخص دیگری نظافت منزل آنها را به عهده می‌گرفت و آنها می‌توانستند بیشتر استراحت کنند. بله، آنها قطعا با این موضوع موافقند. پس به سراغ اینترنت می‌روند و به دنبال شرکت‌هایی می‌گردند که این کار را انجام می‌دهند. در نهایت شرکتی غیر از شرکت شما را انتخاب می‌کنند. شما باید در مورد مزایایی که شرکت شما در مقایسه با شرکت‌های دیگر به مشتریان ارائه می‌کند صحبت کنید.

 • نصفه‌‌نیمه صحبت نکنید: فرض نکنید که مشتریان شما را به اندازه کافی می‌شناسند و از مزایایی که به آنها ارائه می‌کنید باخبرند. همچنین حواستان باشد که نیمی از مزایا را روی یک برگه و دیگری را روی برگه‌ای دیگر ننویسید. چون ممکن است یکی از آنها گم شود. باید از این شانس به خوبی استفاده کنید.
 • زیر تصاویر استفاده شده، توضیح بنویسید: همانطور که دیوید آگیلوی، متخصص حیطه تبلیغات می‌گوید: «بیشتر مردم تمایل بیشتری به خواندن نوشته‌ها و توضیحات زیر عکس‌ها دارند تا متن اصلی آگهی. پس هیچ‌گاه تصویری را بدون توضیح رها نکنید. یادتان باشد که در توضیح زیر عکس‌ها از برند خود نام ببرید تا در ذهن آنها باقی بماند.»
No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website